Strona używa plików cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 

TelWin IDS | TEL-STER | Systemy SCADA | Automatyka | Procesy przemysloweWieloletnie doświadczenia firmy TEL-STER w obszarze systemów SCADA zaowocowały wprowadzeniem do oferty Zintegrowanego Systemu Dyspozytorskiego TelWin IDS, który jest efektem integracji dwóch najnowszych produktów TelWinSCADA 6 i TelNOTE 3. System TelWin IDS wypełnia lukę, jaka występuje przy zastosowaniu typowego systemu SCADA na stanowiskach dyspozytorskich przy zarządzaniu obiektami i procesami przemysłowymi.

Folder produktowy TelWin IDSFolder produktowy Zintegrowanego Systemu Dyspozytorskiego TelWin IDS firmy TEL-STER Sp. z o.o.
Prezentacja TelWin IDS (1Mb)Prezentacja Zintegrowanego Systemu Dyspozytorskiego TelWin IDS firmy TEL-STER Sp. z o.o.

          Z naszych obserwacji wynika, że istotną grupą danych, za które odpowiada dyspozytor zarządzający np. siecią wodociągową, gazową czy energetyczną, jest informacja spoza systemu SCADA. Są to najczęściej różnego rodzaju komunikaty tekstowe, które dodatkowo opisują nadzorowany obiekt technologiczny. W systemie SCADA trudno przechowywać informacje o planowanych i prowadzonych pracach, archiwizować dokumentację techniczną, czy prowadzić korespondencję z innymi ośrodkami decyzyjnymi w ramach systemu rozproszonego. Wymienione zadania realizują obecnie aplikacje typu „notes dyspozytora”, dostępne na rynku jako produkty niezależne od systemów SCADA. Taka sytuacja zmusza użytkowników do równoległego korzystania z różnych aplikacji, w zależności od aktualnych potrzeb. Mając na uwadze powyższe niedogodności, do oferty firmy TEL-STER wprowadzony został Zintegrowany System Dyspozytorski TelWin IDS.

Rys. 1: Architektura systemu TelWin IDS
Rys. 1: Architektura systemu TelWin IDS

          Więcej informacji o systemie TelWin IDS znajdziesz w dziale Produkty -> TelWin IDS