Strona używa plików cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 

Jakie są wymagania sprzętowe dla programu?

  • Komputer wyposażony w odpowiednie interfejsy komunikacyjne pozwalające na odczyt danych z elektronicznych liczników gazu
    (np. RS232, karta sieciowa, modem komutowany, modem GPRS)
  • System operacyjny: Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 2008, Windows 2012
  • Pamięć RAM: 2 GB RAM
  • Wolny obszar na dysku około 50MB + miejsce na gromadzone dane

Jak przeprowadzić instalację z dysku dystrybucyjnego?

W celu instalacji oprogramowania GasWin należy uruchomić program setup.exe z katalogu GasWin2014 dysku dystrybucyjnego. Program instalacyjny kopiuje do wskazanej przez użytkownika lokalizacji wszystkie pliki programu GasWin oraz rejestruje w systemie niezbędne komponenty. Dodatkowo w Menu Start jest tworzony skrót umożliwiający uruchomienie programu GasWin.

Jak przeprowadzić instalację z Internetu?

Korzystając z zamieszczonego linka (lub menu Produkty → GasWin → Aktualna wersja) pobrać plik GW2014_oznaczenie wersji_install.zip, zawierający wersję instalacyjną programu. Po jego rozpakowaniu należy postępować zgodnie z instrukcją podaną w poprzednim punkcie.

Jak przeprowadzić aktualizację z Internetu?

Aktualizacje usuwają dostrzeżone błędy oraz mogą wprowadzać ulepszenia i nowe funkcjonalności. Licencjonowani użytkownicy programu GasWin2014 mają prawo do aktualizacji oprogramowania do najnowszej wersji GasWin 2014. Aktualizacja oprogramowania GasWin 2014 na najnowszą wersję realizowana jest przez odinstalowanie zainstalowanej wersji programu (Panel Sterowania systemu Windows → Programy i funkcje → Odinstaluj) i ponowną instalację nowszej wersji programu pobranej z Internetu, zgodnie z instrukcją podaną w poprzednim punkcie.