Strona używa plików cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 

DUON | TEL-STER | KCP-Process DUON | TEL-STER | KCP-Process

     Z dniem 1 października 2021 roku zakończono budowę nowego systemu SCADA na bazie systemu TelWin SCADA i APN Tel-STER dla DUON Dystrybucja. System został zbudowany w niespełna dwa miesiące z wykorzystaniem potencjału firmy TEL-STER i przy ścisłej współpracy z firmą KCP-Process.

     Sprawne przeniesienie definicji urządzeń ze starego systemu Telexus pozwoliło na płynne przełączenie nadzoru sieci gazowej DUON do nowego systemu i uniknięcie przerw w dostępie do danych bieżących i rejestrowanych. W nowym systemie bieżącemu nadzorowi podlegają wszystkie stacje LNG, stacje I st. i II st. oraz punkty rozliczeniowe. System zapewnia monitorowanie bieżących parametrów sieci gazowej DUON oraz agregację danych rejestrowanych na potrzeby rozliczeń.

Firma KCP-Process wraz z rekonfiguracją urządzeń obiektowych dokonała przeglądu aparatury AKPiA oraz wprowadziła niezbędne naprawy.